17-09-25
titulinis     pasiteirauti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Straipsniai - Lietuviai skynė laurus turkų kalbos olimpiadoje

7-osios tarptautinės turkų kalbos olimpiados Šiaurės Europos finalas vyko Danijojos sostinėje Kopenhagoje.

Šiais metais pirmą kartą surengtame Šiaurės Europos finale dalyvavo daugybė dalyvių iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos.

Dainos konkurse (turkų kalba gimtoji) nugalėjo Hilal Sarıbayır, sudainavusi dainą Samanyolu, o eilėraščio konkurse nugalėjo Kristina Pavliukanec, padeklamavusi „Hep bu ayak sesleri“ eilėraštį. Dainos konkurse (turkų užsienio kalba) pirmą vietą užėmė švedė Ida Stellas Boving, atlikusi Üsküdara giderken dainą.

Danijos Koncertų salėje surengtam renginiui tikrai netruko dėmesio. Programoje, kuria vedė Badirhan Gökçe, dalyvavo apie 1500 garbių svečių.

Konkursų žiurį sudarė tokie įžymūs žmonės kaip pop muzikanto Cem Karaca žmona İlkim Karacam, TRT žinių skyriaus direktoriaus pavaduotojas Ahmet Böken, Aksiyon žurnalo leidybos skyriaus direktorius Bülent Korucu, Danijos muzikantė Anne Maria Vang, žurnalistas Mehmet Doğan, muzikantas Kemal Kutlu, rašytojas Durdun Gürlek, žurnalistas Hüseyin Öztürk ir Kanal 7 žinių skyriaus direktorė Nazmiye Yılmaz ir kiti.

Šios olimpiados organizatorė İdris Aydoğan pranešė, kad Šiaurės Europos Turkų olimpiados organizavimas truko ištisus 5 mėnesius, bet su 22 institucijų ir Lands organizacijos pagalba renginys buvo puikiai organizuotas.

Aydoğan teigė, kad šios olimpiados siekis yra, kad turkų kalba užimtų deramą vietą tarp kitų pasaulio kalbų.

Valstybinio švietimo ministerijos užsienyje įkurtų mokyklų reikalų buvusi direktorė Aysal Aytaç akcentavo kalbos mokymosi svarbą XXI amžiuje ir padeklamavusi „Dünya Dostluğu ve Barışı (Pasaulinė draugystė ir taika)“ eilėrašti padėkojo visiems Turkų olimpiados organizatoriams.

Lietuvei Kristinai Pavliukanec, padeklamavusiai „Hep bu ayak sesleri“ eilėraštį ir užėmusiai pirmą vietą eilėraščio konkurse, apdovanojimą teikė Aksyon žurnalo leidybos skyriaus direktorius Bülent Korucu.

Turkijos ambasadorius Danijoje JE Mehmet Akat teikė apdovanojimus dainos konkurso nugalėtojams: už pirmą vietą švedei Ida’ai Stellas Boving, atlikusiai Üsküdara giderken dainą, už antrą vietą lietuvei Gabrielei Kiršaitei, atlikusiai Hasretinde yandı gönlüm dainą ir už trečią vietą baltarusei Enna’ai Voitovič, atlikusiai Veda busesi dainą.

Žiūrovai, susirinkę salėje pilnoje spalvingų įvairių šalių vėliavų, buvo tai linksminami, tai sujaudinami iki sielos gelmių nuoširdžiais dainininkų ir eilėraščių skaitovų pasirodymais...Benedicte Balslev, Danijos valstybinio simfoninio orkestro scenos vadybininkas, teigė, kad ši Olimpiada yra puiki proga įvairioms kultūroms susiburti kartu ir geriau suprasti vieniems kitus.

SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash.
hey.lt - nemokamas lankytojų skaitliukas
top100 counter
www.stats.lt - tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
e-center.lt skaitliukas