17-09-25
titulinis     pasiteirauti

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Turizmo informacija

Turkija smarkiau plėtoti turizmą pradėjo 1980-aisiais, kai buvo priimta laisvos rinkos ekonomika, į eksportą orientuotas pramonės modelis ir liberalus importo režimas. Nauja užsienio investicijų politika tapo traukiamąja Turkijos ekonomikos jėga. 1982 m. buvo išleistas turizmo skatinimo įstatymas, suteikęs daugiau atsakomybės ir įpareigojimų Turkijos Turizmo ministerijai. Pagrindiniai šio įstatymo punktai, turėję padėti turizmo plėtrai – ilgalaikis valstybinių žemių suteikimas, kai visa reikiama infrastruktūra rūpinasi valstybė; ilgalaikės ir trumpalaikės paskolos statyboms, apstatymui ir veiklos pradžiai; sumažinti mokesčiai už vandenį, elektrą ir dujas. Turizmas nuo tada buvo labai svarbus Turkijos ekonomikai. Čia pateikiame atvykstančių į šalį turistų skaičių nuo 1986 iki 2006 metų.
Nors Turkijos valdžia labai stengėsi vis plėtoti turizmą, kartais pasitaikydavo tokių faktorių, kurie nuo jos nepriklausė. 1986 metais, po Černobylio sprogimo, ne tik suprastėjo vietinių žmonių sveikata, bet sumažėjo ir atvykstančių į šalį žmonių skaičius. Karas tarp Irako ir Jungtinių pajėgų vėl sutrukdė turizmo plėtrai. 1999 m. žemės drebėjimas „Marmara“ sukrėtė Marmaros regioną, priversdamas užsienio turistus atšaukti savo keliones į Turkiją nuo 1999 rugpjūčio.

Nepaisant visų sunkumų, kaip rodo brėžinys, turizmas nuo 1980 iki 2006 m. pakankamai sparčiai augo. Planuojama, kad ir toliau šie rodikliai tik didės. Manoma, kad 2010 m. Turkijoje turėtų apsilankyti apie 25 milijonus svečių iš užsienio, o 2020 m. – apie 28 milijonus.

 

 

 

 

 

Atgal

hey.lt - nemokamas lankytojų skaitliukas
top100 counter
www.stats.lt - tinklapiu reitingai, statistika, skaitliukas
e-center.lt skaitliukas